50 - летнему юбилею школы посвящается! История школы в видеоклипах...

2003 - 2013 год

Середня школа №1 гостинно відчинила двері для дітей шахтарів і будівельників в 1963році.Це була простора будівля на 920 учнівських місць. Місто росло, розбудовувалось. І школа вже приймала до двох тисяч дітей.Навчалися в дві зміни. Класів у паралелях налічувалось по 10-11. Вчительський колектив теж виріс до 130 чол. В 1966р. було зроблено перший випуск зі школи  (66 учнів). А всього за 40 років тут одержали освіту близько 2,5 тисяч молодих людей, з них закінчили школу:із золотою медаллю – 38 учнів,зі срібною – 13.Серед наших випускників – підприємці, менеджери малого і середнього бізнесу, службовці високих рангів, юристи державних і приватних фірм, викладачі вищіх навчальних закладів, співробітники правоохоронних органів.В 1956 році в селищі уже було побудовано більше 30 одноповерхових будинків. І ось в одному з таких будинків на три кімнати за адресою Сквер,2 з'явилася перша школа. В двох кімнатах навчалися діти, а в третійжила  перша  вчителька  нашого  міста  Бровко  Таїсія Терентіївна. Дітей було всього шестеро(серед них Воробйов Володя, Запорожченко Саша, Приймак Валентин, Колесник Лариса). За віком вони розподілялися на три класи ( 1-й, 2-й, 3-й).Зростало місто - зростала і кількість дітей шкільного віку. В зв'язку з цим школа змінювала свою адресу. Спочатку це було приміщення гуртожитку по вул. Комсомольській, потім по вул. Октябрській. Дітей вже було 12 і навчали їх молоді вчителі Денисенко Єлизавета Іллівна, Жила Ніна Михайлівна, Чоботарьова Любов Омелянівна і Чумаченко Василина Василівна.Згодом ( у 1959 році) був побудований інтернат для дітей-сиріт, в приміщення якого перевели і школу, де налічувалось уже до ста дітей. Та і цього було уже замало. І тоді, в 1963 році, було побудовано велику простору будівлю на 920 учнівських місць.Середня школа №1 гостинно відчинила двері для дітей шахтарів і будівельників. Першим її директором була Авраменко Віра Іванівна.Місто росло, розбудовувалося. Школа вже приймала до двох тисяч дітей. Навчалися в дві зміни. Класів у паралелях налічувалося по 10-11, а в класах було по 40-50 дітей. Вчительський колектив теж виріс до 130 чоловік.В 1966 році було зроблено перший випуск зі школи (66 учнів). А всього за 40 років тут одержали освіту близько 2,5 тисяч молодих людей. Це вчителі і лікарі, шахтарі і будівельники, підприємці, працівники інших професій. Багато з них залишилися в рідному місті, примножуючи його славу, підвищуючи добробут його жителів.Їх навчали: Жила Н.М., Костенко С.Ю., Мартиненко Н.Г., які працюють в школі з перших років її відкриття і до сьогодні. Більше ЗО років віддали роботі в СЗШ №1 вчителі: Пузанкова О.І., Шаповалова Л.І., Ільїна В.І., Ларіна Л.Л., Охріменко Л.І., Черепанова Л.І., Кардаєва В.П., Кожевникова Л.І., Телюкіна Л.Д., Сернікова П.П., Алєксєєнко М.Л., Гуртова Л.В., Позднякова Г.І., Огурцова Л.І., Винтовкіна К.С., Удовиченко Г.Н., Обидьонкова М.Ф. Близько ЗО років в стінах найпершої у місті школи сіють розумне, добре, вічне Петрова Н.П., Лєсунова    В.М.,    Сидорова    Є.В.,    Ольшевська    О.В.,Стефаненко Л.Ф.Ми всі: учителі і учні, випускники минулих років любимо рідну першу школу і пишаємося нею!