Готуємося до ДПА

ДПА -2013 року

Особливості проведення ДПА в 2013 році

4 клас (з 13 по 21травня) – з української мови, української мови (читання), математики. У навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин можуть підлягати атестації і результати навчальної діяльності з мови навчання (мова і читання). Форма проведення ДПА з усіх предметів – письмова (зазначено посібники). Введено додатковий абзац, яким роз’яснено, що «завдання державної підсумкової атестації виконують усі учні, окрім тих, які з поважних причин (хвороба, довготривале перебування на лікуванні, участь у спортивних змаганнях, переїзд на інше місце проживання, природні катаклізми) не можуть брати участь у їх виконанні. У такому разі оцінки за державну підсумкову атестацію виставляються цим учням за результатами семестрового  оцінювання. Додаткові види перевірочних робіт у 4 класах не проводяться»;

9 клас (з 28 травня по 11 травня) – з п'яти навчальних предметів: української мови (диктант – 31 травня. Завдання буде оголошено в день проведення атестації по телебаченню (канал УТ-1) та радіо), біології, географії, математики (інтегрована письмова робота з алгебри та геометрії), а також іноземної мови чи іншого гуманітарного предмета за вибором навчального закладу. З усіх обов’язкових предметів атестація проводиться письмово за збірниками, рекомендованими Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.  ДПА з української літератури, світової літератури,  літератури (інтегрований курс) для ЗНЗ з навчанням російською мовою, правознавства, історії України, всесвітньої історії, художньої культури, хімії, фізики – усно за білетами або письмово за посібниками; інформатика - усно за білетами або письмово за посібником чи захист творчих робіт. У разі проведення атестації за вибором, форму проведення атестації (усно чи письмово) обирають учні. Внесено зміни до кількості варіантів у посібниках з математики (збільшено до 50, було – 30), іноземної мови (збільшено до 100 з англійської мови, було – 50), інтегрованого курсу «Література»(зменшено кількість варіантів до 10, було – 15), правознавства (зменшено до 10, було – 15);  зменшено кількість тестових завдань у кожному варіанті з географії (було – 34, стало – 28), інформатики (було –18, стало –17). Змінено тривалість ДПА з фізики (письмова форма) до 90 хвилин (було - 3 академічні години), інформатики (письмова форма)  до 120 хвилин (було – 90 хилин).

За результатами роботи учням виставляється одна оцінка — з математики. Оцінка виставляється у класному журналі на сторінці предмета «Алгебра» у колонку з написом «ДПА» після колонки з написом «Річна»;